Hobby i rekreacja Podróże 

Lubisz wyzwania? Wyprawy w góry są dla Ciebie!

Więcej na temat Kilimandżaro wyprawa na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Wiele osób spędza swój wolny czas wędrując po górach. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak chcą czegoś więcej. Poszukują nowych wyzwań – ich marzeniem stają się wycieczki w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w dalekich od naszego kraju miejscach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Dzisiaj przed zwolennikami górskich wypraw otworem stoją tak nasze krajowe i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale również najwyższe wzniesienia Azji, Meksyku oraz Afryki. Bez wątpienia dużym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest funkcjonowanie na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście pomoc agencji bardzo dużo upraszcza, ale jej instruktorzy nie wdrapią się na szczyty za nas. Wymagana jest kondycja, która pomoże nam wytrzymać długą wędrówkę z bardzo ciężkim, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z odpowiednim do warunków górskich ubiorem i właściwym sprzętem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w zbliżonych do takich ekspedycjach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu czy poruszania się w zespole, którego członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które trzeba koniecznie spełnić. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma zatem doświadczenie pracy w zespole. W czasie wyprawy górskiej konieczne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez prowadzącego grupę.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: