Edukacja 

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci – zabawa i nauka w gronie rówieśników

Dla najmłodszych zabawa nie jest tylko przyjemnością – właściwie nakierowana może przyśpieszać ich percepcję. Rodzice, chcący poszerzać umiejętności kognitywne swoich dzieci, mogą uczestniczyć ze swoimi pociechami w zajęciach sensorycznych.

Zajęcia baby sensory – stymulacja zdolności psychicznych oraz ruchowych niemowlęcia

Zajęcia sensoryczne to zajęcia dla dzieci do 13 miesiąca życia, a więc niemowląt. Ten pierwszy rok życia jest szczególnie istotny dla malucha, ponieważ następuje w owym czasie jego niezmiernie gwałtowny rozwój mentalny oraz fizyczny. Na skutek doświadczeń sensorycznych w mózgu niemowlęcia tworzą w tym czasie miliony kolejnych połączeń. Wobec tego warto zatroszczyć się o jak najwięcej interesujących atrakcji, które będą oddziaływać korzystnie na rozkwit niemowlęcia. Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci organizowane są w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów do szóstego miesiąca i tych powyżej siódmego miesiąca życia. Z uwagi na to, że organizowane są dla niemowląt, trwają nie dłużej niż 60 minut, które dzielone są na cykle zabawy i wyciszenia. W ciągu zajęć niemowlęta podejmują się różnych aktywności, które pobudzają ich rozwój psychiczny oraz umiejętności ruchowe i komunikacyjne.

Kreatywne zajęcia muzyczne dla maluchów

Dźwięki są jednym z najkorzystniej wpływających na rozwój dziecka bodźców. Poprzez grę na przeróżnych instrumentach, tak starsze, jak i młodsze dzieci, kształtują zdolność rozumienia piękna i wyobraźnię, uczą się też zrozumienia tempa. Kontakt z muzyką w okresie niemowlęctwa podnosi umiejętności poznawcze maluchów, co w przyszłości może być bazą lepszego zrozumienia reguł matematyki. Zajęcia muzyczne to również zajmująca zabawa w towarzystwie rówieśników. W czasie zabaw muzycznych wyzwalane są dźwięki na niskim pułapie głośności. Pod okiem doświadczonego w pracy z dziećmi instrumentalisty, najmłodsi dowiedzą się, iż dźwięki można tworzyć również za pomocą najróżniejszych przedmiotów.

Zobacz także: