Edukacja 

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Aktualna oferta kursu Photoshop.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dziesięcioleci stara się podążać drogą cyfrowego postępu. Umiejętność malowania tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie projektowania postaci czy świata przedstawionego wykorzystują głównie zaawansowane oprogramowanie. Mając świadomość tych realiów ogromna grupa młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca sięga po popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Z jakiego oprogramowanie do malarstwa cyfrowego korzystają obecnie artyści

Istnieje dużo programów używanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który pomimo iż został opracowany jako software do retuszu fotografii, szybko stał się ulubionym narzędzie game developerów oraz ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak np. Krita, Affinity Photo czy GIMP, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami olejnymi, temperą lub farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z autorem kursu

Zasadniczo nauka malarstwa cyfrowego toczy się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć samemu, jednak żeby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a jednocześnie poznać wszelkie opcje oprogramowania oraz potrzebne techniki używania pędzli, radzimy wykupić kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą kursu.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Zobacz także: