Ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja 

Filtry powietrza klasy F7 i H13 – gdzie znajdują zastosowanie?

Jeśli potrzebujesz filtrów hepa h14, koniecznie sprawdź marss.pl

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w Polsce zła. Pod tym względem nasz kraj plasuje się na jednej z ostatnich pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tej przyczyny też nadal poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, głównie w miejscach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest niesłychanie istotne (przykładowo w szpitalach).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły oraz sierść zwierząt

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w biurach, budynkach mieszkalnych lub urzędach wspaniale spełnią swoje zadanie filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z wyłapywaniem pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością też większe zanieczyszczenia, jak włosy, dym tytoniowy lub zarodniki grzybów. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale też na jakość ich produkcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę, która cechuje się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia i złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgotności, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat złożony w drobne plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż filtry te posiadają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w kilkunastu wymiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – efektywna praca w ciężkich warunkach

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a trwała rama, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia efektywną filtrację w wymagających warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu stosowane są wszędzie tam, gdzie powinno się zachować wyśrubowane standardy sterylności powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących elektronikę.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46

Zobacz także: