Budownictwo 

Zamiast murowanych – budowa domów góralskich

Sprawdź, jak zamówić budowę domów góralskich

Stylowe domy góralskie przyciągają niezwykłym wykończeniem, co przyczynia się do tego, że coraz większa liczba osób decyduje się na postawienie takiego domku. W jakich regionach zazwyczaj występują i czym się wyróżniają?

Budowa domów góralskich – strzeliste wieżyczki i mnogość ozdobnych elementów

Nowatorskie domki góralskie prezentują się wyjątkowo pięknie, czerpią inspirację ze stylu zakopiańskiego. Są zrobione z bali drewnianych i charakteryzują się spadzistymi dachami oraz mnogością góralskich zdobień, mają też zadaszenia kryte gontem. Stanowią wyjątkowe dopełnienie podhalańskiego krajobrazu, dlatego występują najczęściej na terenach podgórskich. W związku z tym, że klienci poszukują alternatyw dla kosztownych inwestycji związanych z budową tradycyjnego domu, nic nie stoi więc na przeszkodzie, żeby postawić taką nieruchomość w zupełnie innym regionie. Budowa domów góralskich przebiega zdecydowanie sprawniej i jest tańsza niż w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Stawiane są one z prefabrykatów, a nowoczesna technika powoduje, że proces można kontynuować także w zimie, bowiem omijamy tzw. „mokre etapy” prac. Fachowcy tłumaczą, że dom można postawić w ciągu kilku miesięcy.

Budowa domów góralskich – budynki sezonowe oraz obiekty całoroczne

Nowoczesne domy góralskie mogą służyć jako nieruchomości działkowe, ale także jako obiekty całoroczne. Obecnie stosowana technologia pozwala uzyskać wewnątrz znakomite warunki do życia, dachy pokrywane są ceramicznymi dachówkami, a ściany ocieplane. Podmioty zajmujące się stawianiem takich domków odpowiednio impregnują wszystkie części, żeby uodpornić wnętrze przed zimnem. Kolejnym walorem konstrukcji tego typu jest możliwość przebudowy. Decydując się na inwestycję w nowatorskie domki góralskie, wybierajmy wyłącznie sprawdzone biura architektoniczne, które umieją połączyć górski klimat z nowatorskimi pomysłami.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Zobacz także: