Budownictwo 

Zalety okien drewnianych

Tutaj zaopatrzysz się w okna drewniane Limanowa

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wykorzystywanym rodzajem okien. Później były wyparte przez modele wyprodukowane z PCV, jednak po latach na powrót doceniamy ich zalety. Dobrze zamontowane i konserwowane okna drewniane są w stanie wszak posłużyć dłużej niż okna z PCV, przy czym ich kupno kosztować będzie podobną sumę. Oprócz tego w niektórych przypadkach ich zastosowanie okaże się niezbędne – niekiedy po prostu nie sposób zdecydować się na jeden z bardziej nowoczesnych typów. W jakich przypadkach zatem powinniśmy ich użyć? Z jakich materiałów są wykonywane?

Produkcja okien drewnianych

Okna drewniane produkowane są tylko z wybranych gatunków drewna. W dzisiejszych czasach najczęściej wykorzystuje się sosnę, jesion oraz dąb. Ze względu na odporność na deszcz i słońce, wytwórcy stolarki okiennej coraz chętniej wybierają drewno egzotyczne – meranti, mahoń oraz teak. Te drugie są nieco bardziej kosztowne, jednak warto zdać sobie sprawę, że wymagają mniej intensywnych konserwacji oraz lepiej znoszą użytkowanie w ekstremalnych warunkach. Dla wielu osób ich mocną stroną będzie również fakt, iż często prezentują się bardziej interesująco niż modele wyprodukowane z krajowych gatunków drewna.

Kiedy postawić na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki okien plastikowych – będą od nich tańsze, a sprawują się równie dobrze. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są też stosowane w czasie rekonstrukcji wiekowych posesji. Użycie innych materiałów może wszak skutkować problemami w kontaktach ze służbami budowlanymi – grożącymi nawet dużymi mandatami.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Zobacz także: