Budownictwo 

Wyjątkowe walory okien drewnianych

Na www.oknostol.com.pl uzyskasz więcej informacji o okna drewniane producenci

Drewniane okna powszechnie kupowane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz także na ich odporność. Ten naturalny materiał zapewnia elegancki wygląd, który nie zmienia się przez długi czas. Jednakże nie tylko wygląd jest ważnym atutem tych elementów. Jakie są pozostałe powody, dla których są one dobrym wyborem, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest nieco wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy fan drewnianych przedmiotów, szczególnie tych związanych z aranżacją domu, podkreśla niepowtarzalny klimat, który buduje materiał ten. Można również wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mają rozmaity wygląd, odcienie czy rozmaitą fakturę, co daje ogromne możliwości wyboru oraz można dzięki temu zaspokajać różne oczekiwania i gusta. Drewno jest również zdecydowanie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z domową przytulnością, może być zatem doskonałym wyborem do wytwarzania różnych rodzajów elementów dekoracyjnych.

Inne niebagatelne zalety okien drewnianych

Drewno stwarza różnorakie możliwości jeśli chodzi o wykonywanie okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd oraz stylistykę. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, wykonując niepowtarzalne kształty. Tylko drewno nadaje się do restaurowania zabytków, znakomicie sprawdza się również w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych toksycznych substancji, a nawet dobroczynnie działa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych zalet należy jeszcze dodać fakt, że istnieje bardzo dużo skutecznych metod poprawiania trwałości okien drewnianych, jak również to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest stosunkowo prosta oraz nie zagraża środowisku. Czynniki te powodują, że okna drewniane są lepsze aniżeli produkty wytwarzane z nieekologicznych materiałów.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Zobacz także: