Budownictwo 

Ponadczasowe okna skrzynkowe

Jeśli potrzebujesz okien skrzynkowych, powinieneś odwiedzić tę stronę

Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z wiekowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je możemy w zabytkowych kamienicach, starych domkach lub pałacach. Obecnie są one wytwarzane zwłaszcza z myślą o założeniu w tego typu, bo zastosowanie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Należy przy okazji zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej montowane są także w nowszych budynkach. Tym bardziej, iż obecne modele są tak samo funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Budowa okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to swego typu izolator, który chroni pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach nierzadko dzielone są na czworo elementów – te górne, mniejsze skrzydła są zamykane osobno i niegdyś służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa szczególnie dobrze sprawdzi się w obiektach zabytkowych – chociażby domach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe typy, muszą być zrobione z odpowiedniego materiału. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę lub modrzew, jednak od niedawna ich producenci wykorzystują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti okazują się wszak znacznie bardziej odporne na działanie deszczu, powietrza i ekstremalnych upałów.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Zobacz także: