Budownictwo 

Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Potrzebujesz sprawdzić, komu zlecić budowę domów drewnianych? Nie zwlekaj! Koniecznie odwiedź http://domygoralskie.com

Bardzo dużo osób marzy o posiadaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie dominowały domy w kształcie zwykłego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się także znacznymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to całkiem inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy drewniane stanowiące połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to obecnie doskonały przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak na ogół określa się również styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią stosują też inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stawiają na zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien oraz właściwie wykonane ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowoczesnymi elementami napotyka się na ogół w w jednej części naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie znajduje się malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjalistom

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie jest proste. Dlatego najlepiej jest zlecić to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się świetnie, a jednocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Zobacz także: