Budownictwo 

Czy warto posiadać baseny kąpielowe?

W tym miejscu zaopatrzysz się w baseny kąpielowe

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla salonów spa albo pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, ogrodowe bądź przydomowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybranie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna liczba typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na standardowe rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Pięknie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje też halę basenową bądź ogród. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, warto wybrać specjalne schody. Tego typu możliwości jest jednak znacznie więcej – jedne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]

Zobacz także: