Budownictwo 

Co daje wynajem szalunków?

Wypożyczalnia szalunków - najnowszą ofertę sprawdzisz w tym miejscu

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle robione są z drewna, jednak spotyka się również konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na wysokie ceny nie zawsze ekipy remontowe mają własne szalunki. Kiedy będą potrzebne, mogą bowiem po prostu je wypożyczyć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to dziś bardzo często spotykana usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak przed chwilą wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej firmy, dobrze rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w roku będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o komforcie, ponieważ przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może generować duże wydatki.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Bardzo istotna okaże się również troska o klienta – w sytuacji, gdy zbliża się termin rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze z kolei wejść do sieci, by sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy myślą poprzedni kontrahenci.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Zobacz także: