kolczyki, srebrne kolczykiBiżuteria i kosztowności 

Klipsy, sztyfty, bigle – zapięcia srebrnych kolczyków

Wybierając kolczyki wypada zwrócić uwagę nie tylko na to jak się prezentują, kształt oraz materiał wykonania, ale również na zapięcie. Poniżej prezentujemy zwięzłą listę często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie daje spora wygodę noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla pań, które nie postanowiły nie przekłuwać uszu. Obecnie stosunkowo sporadycznie stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie popularny jak klasyczny bigiel, ale łatwiejszy w zapinaniu, z powodu odchylanej tylnej “klapce”. Często używa się ich przy kosztownych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest nosić je w okresie letnim, kiedy nie nosi się ubrań z postawnym kołnierzem, szali oraz czapeczek.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma niewielką możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. Właśnie takie kolczyki panie nabywają najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii i niedużych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, przeważnie złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem używane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Zobacz także: