Biżuteria i kosztowności 

Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Zamów biżuterię z topazami

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania wyrobów ściernych. Poza tym jest również jednym z najpiękniejszych minerałów, zaś jego właściwości od dawna są cenione przez jubilerów i nabywców biżuterii. Może mieć najróżniejsze odcienie – od bieli, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – wydobywa się go tylko w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników jest zazwyczaj przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niepowtarzalnych wartości estetycznych.

Pierścionki i inna biżuteria z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany zwłaszcza do produkcji biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z tym kruszcem. Warto przy okazji zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są również modele wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki i naszyjniki, jednak jubilerzy wykonują także inne produkty. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to często koszt rzędu 1000 złotych, natomiast na srebrne wydamy niekiedy sześć razy mniej.

Koniec problemów ze znalezieniem biżuterii z topazami

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. Chcąc znaleźć modele szczególnie odpowiadające danym upodobaniom należy więc udać się do paru salonów – zaś to pochłania dużo wysiłku. By takich problemów się ustrzec, warto zdecydować się na kupno w internecie. Będzie to rozwiązanie znacznie prostsze, a oprócz tego wchodząc do sieci możemy również wyszukać kolczyki czy wisiorki w okazyjnych cenach.

Zobacz także: