Bezpieczeństwo i ochrona 

Bezpieczeństwo przede wszystkim – znaki BHP

Jeśli chcesz kupić znaki BHP, koniecznie wejdź na www.poniedzialek.pl

W naszym kraju obowiązują niezwykle precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Obecnie przepisy BHP nakładają konieczność prawidłowego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je zobaczyć?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi na przykład o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak a także szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące reguł postępowania w przypadku pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zaliczane są również instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma poprawne opisanie trasy do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na przeróżnych urządzeniach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są też w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje sięwówczas szereg znaków ostrzegawczych , ale również znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wytwarzane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi złe warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP można stosować nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego doskonałego wyglądu i – co niezwykle ważne – będzie można rozszyfrować ich treść. W wielu przypadkach pokrywane są również materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne także kiedy jest ciemno. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Zobacz także: