Automatyka dla przemysłu 

Jak funkcjonują instalacje teletechniczne?

Instalacje teletechniczne. Sięgnij po rzetelną pomoc fachowców w tej dziedzinie

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to potężna infrastruktura w której zakres wchodzi wiele różnych modułów – od podstawowych po zaawansowane technicznie. W naszym kraju istnieją specjalistyczne firmy, które umożliwiają zaprojektowanie sieci RTV. Sprawdźmy jakie usługi są w ten sposób dostępne i z czego składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – wiele różnych urządzeń

Instalacje teletechniczne to przyrządy jak m. in.: anteny offsetowe, uchwyty antenowe, mikrowzmacniacze abonenckie, rozgałęźniki sat, węzły optyczne. W sprzedaży dostępne są także wzmacniacze magistralne, kable telekomunikacyjne, urządzenia DVB-S/S2 i cyfrowe stacje czołowe. Urządzenia tego typu zakładane są na budynkach użyteczności publicznej, w hotelach i domach wielorodzinnych. Firmy istniejące na rynku zajmują się natomiast na przykład planowaniem instalacji i produkowaniem poszczególnych modułów. Instalacje teletechniczne opierają się na wytrzymałych komponentach i profesjonalnym montażu – stąd niezbędne jest wsparcie speców.

Instalacje teletechniczne – kwestie formalne

Ważne jest również, aby sieci kablowe były zgodne z stanowionymi przez prawo warunkami technicznymi jakie powinny spełniać nieruchomości i ich położenie. Dlatego potrzebne jest wsparcie techniczne profesjonalnych przedsiębiorstw, które dostarczą odpowiednie narzędzia oraz zaproponują najlepsze urządzenia dobrane do potrzeb konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie potrzebują też napraw, a więc bardzo ważna jest opieka gwarancyjna. Jej odbiorcami są najczęściej inwestorzy budowlani.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Zobacz także: