Automatyka dla przemysłu 

Jak działa nadajnik optyczny?

Nadajnik optyczny zamówisz na https://telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX

Ze względu na to, iż prawie wszyscy używamy sieci kablowych, muszą one obecnie okazać się naprawdę bezpieczne. Nie może zatem zaskakiwać, iż podzespoły wykorzystywane przez firmy telekomunikacyjne są najwyższej klasy – wyłącznie tak osiągalne będzie zamontowanie w stu procentach niezawodnej instalacji. Najistotniejszymi elementami są rzecz jasna kable, ale – jak nietrudno stwierdzić – bez pozostałych elementów właściwe działanie instalacji nie byłoby możliwe. Takimi ważnymi częściami sieci RTV są m. in. nadajniki optyczne, które generują wiązki światła transmitowane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Nadajnik optyczny w sieciach

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej sieci światłowodowej. Jest on trzecim elementem infrastruktury po źródle danych i koderze. Zaszyfrowane informacje są tak transmitowane światłowodami, zaś następnie odbierane przez detektor, żeby trafić do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która wyróżnia się niewielkim zniekształceniem danych oraz niezawodnością – dlatego prawie całkowicie wyparł już starsze technologie.

Gdzie zamówić nadajnik optyczny?

Żeby instalacja była wydajna i niezawodna, do jej zamontowania trzeba zastosować jedynie podzespoły najwyższej jakości. Nadajnik optyczny ze względu na istotną funkcję musi działać we wszystkich sytuacjach – z tego względu o tym, gdzie go zamówić powinniśmy wiedzieć już podczas projektowania sieci. Przedsiębiorstwom parającym się profesjonalnym zakładaniem sieci zaleca się wybór tylko sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, którzy sprzedawane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, a w przypadku trudności podczas instalacji – zapewniają rzetelną pomoc podmiotom z całego kraju.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Zobacz także: