Automatyka dla przemysłu 

Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Więcej szczegółów o multiswitchu kaskadowym.

Sieci telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna instalacja jest funkcjonalna, decyduje sporo czynników. Powinna rzecz jasna być solidna oraz gwarantować wysoką czytelność przesyłanych sygnałów, ale równie ważna będzie możliwość bezproblemowego jej skalowania. Wykonanie kolejnych przyłączy nie może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia skomplikowanych prac – przez to inni odbiorcy nie mogliby przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Na szczęście stworzone zostały urządzenia, z którymi skalowanie sieci będzie łatwe oraz bezproblemowe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie skalowanie instalacji. Jest to boks z umieszczonymi na bokach gniazdami i wyjściami, do których podłączane są przewody. Jeżeli konieczne będzie powiększenie sieci – między innymi wówczas, gdy nowy abonent zamówił usługę – wystarczy tylko umieścić nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze liczby złączy dla odbiorców – najprostsze moduły tego typu posiadają osiem gniazd, jednak w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma złączami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest rzecz jasna liczba wtyczek – dla niezbyt dużych obiektów nie musi przekraczać 8, lecz w większych domach trzeba rzecz jasna zastosować modele o większej liczbie gniazd. Niezwykle ważna jest również separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w ogromnej mierze wpływa ona na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie trzydzieści db. Jest to istotne przede wszystkim w instalacjach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Zobacz także: