FAQ - Jak to działa?

Co to jest ZumDoc?

Dzięki platformie ZumDoc znajdziesz lekarza dowolnej specjalizacji w każdej miejscowosci w Polsce oraz prosto i szybko umówisz sie na wizytę. Koniec z uciążliwymi poszukiwaniami i telefonowaniem do klinik. Nie musisz już tracić czasu na znalezienie dobrego specjalisty i czekanie w kolejce. Wystarczą trzy kliknięcia, aby trafić na właściwego lekarza w twojej okolicy, i umówić się z nim na dzień i godzinę, które Ci najbardziej odpowiadają.


Czy ZumDoc świadczy usługi medyczne?

Nie. ZumDoc jest tylko pośrednikiem między pacjentem i lekarzem. Pomagamy pacjentom znaleźć najlepszego lekarza w każdym miejscu Polski.


Czy wszyscy lekarze są zarejestrowani w / korzystają z ZumDoc?

Jeszcze nie, ale staramy sie, aby większość polskich lekarzy była zarejestrowana w ZumDoc. Jeśli chciałbyś zarekomendować swojego lekarza, napisz do nas na info@zumdoc.pl, a my dotrzemy do niego i postaramy się ułatwić Ci umawianie wizyty przez internet.


Jak pacjent może się umówić do lekarza?

Poprzez stronę internetową: www.zumdoc.pl
Telefonicznie: tel 22 100  54 00


Kiedy ZumDoc będzie w mojej okolicy?

Chcemy, aby ZumDoc był w każdej dużej i małej miejscowości w Polsce. Masz pomysł gdzie jeszcze powinniśmy być? Napisz do nas, jeżeli jeszcze nas nie ma obok Ciebie: info@zumdoc.pl


Dlaczego muszę podać swój PESEL?

Traktujemy Twoje prywatne dane bardzo poważnie i obejmujemy je pełną ochroną. Numer PESEL jest nam niezbędny do identyfikacji pacjenta przy rezerwacji wizyt, np. bez numeru PESEL dwie osoby o tym samym imieniu i nazwisku nie mogłyby umówić się na wizytę do dwóch lekarzy w tym samym czasie.
Numeru telefonu potrzebujemy do automatycznego potwierdzania wizyt.

Jeżeli wyrazisz na to zgodę, możemy również przeprowadzać dopasowane do twojej płci i grupy wiekowej akcje promujące zdrowie np.: zaproszenia na badania mammografii, profilaktykę raka prostaty, etc. Akcje te będziemy prowadzić poprzez nasza stronę internetową oraz pocztę elektroniczną. Nie będziemy wykorzystywać danych osobowych pacjentów w celach marketingowych ani promocyjnych. Numer telefonu oraz PESEL służy nam, aby szybko i w jak najprostszy sposób ułatwić pacjentowi umówienie sie do lekarza.


Jak długo trwa cały proces umówienia sie do lekarza?

Wejście po raz pierwszy na stronę ZumDoc.pl zajmie Ci około 3 minut. Każde kolejne wejście zabierze Ci około 1 minuty, ponieważ nie będzie wymagało wpisywania danych.


Jak znaleźć lekarza?

Możesz szukać lekarza wg specjalizacji, lokalizacji oraz rankingu lekarzy stworzonego przez innych pacjentów. Wystarczy wybrać specjalizację i lokalizację, która Cię interesuje, a my pokażemy Ci wielu lekarzy wraz z datami i godzinami wizyt, w których przyjmują.


Czy ZumDoc jest płatny dla pacjenta?

Korzystanie z usług ZumDoc NIC nie kosztuje pacjenta:) Trzeba tylko mieć dostęp do internetu.


Ile kosztuje wizyta u lekarza?

Wizyty poszczególnych lekarzy są wyceniane przez lekarzy/kliniki. ZumDoc jest tylko narzędziem ułatwiającym szybką rezerwację u konkretnego lekarza.


Skąd mam wiedzieć jakie są formy płatności u danego lekarza w gabinecie/klinice?

Każdy lekarz może zaznaczyć w systemie różne sposoby płatności akceptowane w danym gabinecie/klinice, np.: karty abonamentowe (Medicover, Luxmed, Enelmed, itd), w ramach NFZ lub płatność gotówką/kartą płatniczą. Umawiając sie na wizytę, zobaczysz wszystkie honorowane przez danego lekarza formy płatności.


Skąd wiem, że moja wizyta została umówiona?

Po umówieniu wizyty dostaniesz potwierdzenie e-mailem (oraz załącznik, który synchronizuje sie z kalendarzem - Outlook, iCal), w którym będą szczegóły rezerwacji. Nie trzeba potwierdzać wizyty.  4 dni przed wizytą pacjent dostanie przypomnienie o wizycie SMS-em.
4 godziny przed wizytą pacjent dostanie drugie przypomnienie. Jeżeli wizyta ma sie odbyć rano, pacjent dostaje przypomnienie wieczorem. Żadna korespondencja SMS-owa ani elektroniczna nie jest wysyłana pomiędzy godziną 22:00 a 6:00.


Jak odwołać/przenieść wizytę u lekarza?

1. Pacjent dostaje e-mail z potwierdzeniem rezerwacji, w którym jest link umożliwiający odwołanie wizyty.

2. Można również zalogować sie na stronie www.zumdoc.pl i w zakładce "Moje wizyty" odnaleźć daną wizytę, a następnie kliknąć pole "Odwołaj wizytę".


Jak ocenić lekarza?

Po wizycie u lekarza każdy pacjent (jeżeli wyrazi chęć) dostanie droga elektroniczną ankietę do wypełnienia (5 krótkich pytań).


Czy moja ocena będzie widoczna na stronie ZumDoc lub dla lekarza?

Sama ocena będzie niewidoczna, ale jej skutek jak najbardziej. Nikt nie będzie miał dostępu do przekazanych nam ankiet. Odpowiedzi są analizowane i odpowiednio punktowane przez system. Na ich podstawie lekarzom nadaje się odpowiednie gwiazdki rankingowe (1-5 pkt). Ostateczna ocena wyświetlana jest na stronie www.zumdoc.pl.


Co sie stanie jeżeli nie pojawię sie na wizycie i nie odwołam jej wcześniej?

Jeżeli pacjent odwoła wizytę do 1 godziny przed planowanym terminem – otrzymuje wiadomość, że lekarz jest mu wdzięczny za informację :) Natomiast jeżeli pacjent nie odwoła wizyty do 1h przed planowanym terminem i nie pojawi sie w gabinecie 3 razy pod rząd będzie musiał przez 2 kolejne wizyty opłacać ich koszty wcześniej, to znaczy już na etapie zapisywania się do lekarza.


Co sie stanie jeżeli lekarz odwoła wizytę?

Jeżeli lekarz odwoła wizytę pacjent jest natychmiast powiadamiany o tym SME-em. Jeżeli lekarz odwoła wizytę 1h lub mniej przed planowana godziną wizyty - wyciągane są wobec niego odpowiednie sankcje finansowe.

Masz więcej pytań zadzwoń tel. 22 100 54 00 lub wyślij zapytanie mailem info@zumdoc.pl.